Board of Directors

Officers

Mark O'Bryant

Mark O’Bryant

Chair

Tallahassee Memorial HealthCare, Inc.

Beth Corum

Beth Corum

Chair-Elect

Capital City Bank

Heidi Otway

Heidi Otway

Immediate Past Chair

SalterMitchell PR

Andrew Gay

Andrew Gay

Treasurer

Grimsley & Company, CPA’s, PA

Sue Dick

Sue Dick

President/CEO

Greater Tallahassee Chamber of Commerce

Executive Committee

Rob Clarke, Jr.

Rob Clarke, Jr.

Chair, Governance Committee

Ausley McMullen

Berneice Cox

Berneice Cox

Chair, World Class Schools

Bacall Group

Richard Darabi

Richard Darabi

Chair, Access Tallahassee

Moore Bass Consulting, Inc.

Sammie Dixon, Jr.

Sammie Dixon, Jr.

Chair, Grow Business Committee

Prime Meridian Bank

Bennett Napier

Bennett Napier

Chair, Membership Committee

Partners in Association Management

Jay Smith

Jay Smith

Chair, Business Advocacy Committee

Ajax Building Corporation

Melissa VanSickle

Melissa VanSickle

Chair-Elect, Leadership Tallahassee

Nelson Mullins Broad and Cassel

Board of Directors

Terrie Ard

Terrie Ard

Moore

Kathy Bell

Kathy Bell

Coloney Bell Engineering

*Blueprint 2000 Intergovernmental Agency Citizens Advisory Committee Member

Reggie Bouthillier

Reggie Bouthillier

Stearns Weaver Miller Weissler Alhadeff & Sitterson

Elaine Bryant

Elaine Bryant

EW Bryant Associates

Jeremy Cohen

Jeremy Cohen

Target Print & Mail

Mark Didier

Mark Didier

Tallahassee Orthopedic Clinic

Chris Dudley

Chris Dudley

Southern Strategy Group

Tim Edmond

Tim Edmond

Edmond Group, LLC

*TLH-Leon County Planning Commission Chair

Erin Ennis

Erin Ennis

Residential Elevators

Skip Foster

Skip Foster

Tallahassee Democrat/ Tallahassee Media Group

George Cotton

Shawnta Friday-Stroud, Ph.D

Florida A&M University

Bart Gunter

Bart Gunter

Rogers, Gunter, Vaughn Insurance, A HUB International Company

Canita Gunter Peterson

Canita Gunter Peterson

Thomas Howell Ferguson P.A. CPAs

Nat Higdon

Nat Higdon

TC Federal Bank

Liz Hirst

Liz Hirst

Florida State University

Alan Keesee

Alan Keesee

Capital Regional Medical Center

Jake Kiker III

Jake Kiker III

Williams, Gautier, Gwynn, DeLoach & Kiker, P.A.

Bill Kimberl

Bill Kimberl

Bill Kimberl Construction

Rodney Lewis

Rodney Lewis

Architects: Lewis + Whitlock, PA

Emory Mayfield

Emory Mayfield

Hancock Whitney

Dr. Mark McNees

Dr. Mark McNees

RedEye Coffee

Kimberly Moore

Kimberly Moore

Tallahassee Community College

Shawn Roberts

Shawn Roberts

Mad Dog Construction

Katrina Rolle

Katrina Rolle

United Way of the Big Bend, Inc.

Ron Sachs

Ron Sachs

Sachs Media Group

Trent Sawyer

Trent Sawyer

North Highland Company

Brian Sealey

Brian Sealey

Sealey Team – A Real Estate Company

Shane Smith

Shane Smith

SynTech Systems

Mat Tharpe

Mat Tharpe

Tharpe Construction & Remodeling, LLC

*Leon County Advisory Committee Member for Quality Growth

Daniel Vermette

Florida Blue

Alan Weekley

Alan Weekley

Alan Weekley Homes